2016  05 06

Parodijos teatro „Žvaigždė“ atkirtis konkurentams – naujas pavadinimas

 Šį mėnesį 16-ą savo gimtadienį švenčiantis vienintelis Lietuvoje Parodijos teatras šią svarbią datą pažymėjo ne tik koncertu, nauja fotosesija ir naujais repertuaro numeriais, bet ir nauju pavadinimu – Parodijos teatras „Žvaigždė“. Keisti pavadinimą šis teatras buvo išprovokuotas po kelių itin nemalonių įvykių, kuomet savo vardą teko ginti gana neįprastomis aplinkybėmis.

Savinasi teatro pavadinimą

„Vienas buvęs mūsų kolega, nors jau ilgą laiką pas mus nebedirba, iki šiol naudojasi Parodijos teatro vardu, tačiau tai daro taip neatsakingai, jog už atsainų jo požiūrį į amatą, kuriuo užsiima, tenka atsakyti mums.  Pastaruoju metu sulaukiame daug skundų ir pretenzijų, kad neva Parodijos teatras neatvyksta į pasirodymus arba jų kokybė, švelniai tariant, prasto lygio“, - pasakojo teatro įkūrėjas, vadovas ir aktorius Vytautas Balalis.

Anot jo, paskutinis lašas perpildęs kantrybės taurę buvo koncertas, kuriame trupė neturėjo pasirodyti, tačiau tai padarė, nes į afišas buvo įtrauktas Parodijos teatras su parodijų nuotraukomis, nors pats teatro vadovas apie apie tai sužinojo likus vos dienai.

„Buvęs kolega užsakovus tiesiog „paliko ant ledo“ pasirinkęs koncertą kažkur kitur, o mes gelbėdami savo teatro vardą ir jausdami atsakomybę prieš žiūrovus, vadavome į keblią situaciją patekusius koncerto rengėjus“, - prisiminė V. Balalis.

Jis mano, kad pakeitus pavadinimą nuo šiol Parodijos teatrą „Žvaigždė“ bus lengviau identifikuoti ir tai padės išvengti nemalonių nesusipratimų.

S. Povilaičio kurį laiką neparodijuos

Naują sezoną Parodijos teatras „Žvaigždė“ pasitinka su naujais repertuaro numeriais, dar viena nauja žvaigždės parodija, atnaujintu garderobu, klaipėdiečio fotografo Ilja Sivakovo atlikta fotosesija ir tam tikromis koncertinės programos korekcijomis.

16-us gyvavimo metus skaičiuojančio teatro vadovas Vytautas Balalis atvirauja, kad netikėta dainininko, lietuviškos estrados pažibos Stasio Povilaičio mirtis pakoregavo ir jų pasirodymus.

„Drąsiai sakau, kad  numeriai su maestro Stasiu Povilaičiu buvo ir yra labai mėgiami publikos. Tai – viena iš labiausiai pageidaujamų mūsų teatro žvaigždžių. Deja, artimiausius metus, iš pagarbos į Amžinybę išėjusiam  maestro, atsisakome visų numerių, kuriuose pasirodydavo mūsų S. Povilaitis“, - sako V. Balalis.

Aktoriaus ir teatro įkūrėjo atmintyje išliko ne vienas malonus susitikimas su tikrąja Lietuvos žvaigžde. S. Povilaičiui patiko jo paties parodija. Dainininkas net pagyrė jį parodijuojantį V. Balalį už išradingumą – baltus sportinius batus, su kuriais scenoje pasirodydavo jo antrininkas.

„Maestro pasakojo, kad po ilgų kelionių išlipus iš automobilio jam būdavo didžiulė kančia sprausti ištinusias pėdas į ankštus koncertinius batus ir dar su jais atstovėti kelias valandas scenoje. Jis šypsojosi, kad sportiniai batai tokiais atvejais būtų buvę tikru išsigelbėjimu“, - prisiminimais dalijosi Vytautas Balalis.

Nenori tapti „greitu maistu“

Šiuo metu Parodijos teatras „Žvaigždė“ yra paruošęs 14 muzikinių numerių su parodijuojamomis Lietuvos ir užsienio scenos žvaigždėmis. Džordana Butkutė, Vitalija Katunskyte, Žilvinas Žvagulis, Virgis Stakėnas, Filipas Kirkorovas, Maša Rasputina, Lagy Gaga, Freddie Mercury, Elvis Presley – šios laikui nepavaldžios žvaigždės puošia teatro koncertinę programą. Prie žvaigždyno šiemet prisijungė ir Laima Vaikulė. Įspūdingus sceninius kostiumus „Žvaigždės“ aktoriams kuria žinoma Lietuvoje dizainerė Aina Zinčiukaitė, ilgą laiką puošusi legendinio sportinių šokių kolektyvo „Žuvėdra“ šokėjus.

V. Balalio teigimu, per ilgus trupės gyvavimo metus išsigrynino ir užsakovų poreikiai. Renginiuose ir asmeninėse šventėse Parodijos teatras „Žvaigždė“ yra tarsi vyšnaitė ant torto, kurios užduotis - pozityviai  nustebinti šventės dalyvius.

„Niekada nesityčiojame iš dainininkų. Parodija – labai subtilus ir atsakomybės reikalaujantis žanras. Repetuodami visuomet ieškome „razinkos“ apie kurią sukame ir numerio siužetą. Galbūt dėl šių priežasčių žmonės pakankamai dažnai mūsų herojus painioja su originalais. Pavyzdžiui, viename iš leidinių teko skaityti straipsnį apie Vitaliją Katunskytę. Publikaciją iliustravo ne pačios dainininkės, o mūsų parodijos nuotrauka. Net laikračių redaktoriai nevisuomet atkiria tikriuosius atlikėjus nuo mūsiškių“,  – šypsojosi V. Balalis.

Parodijos teatrą „Žvaigždė“ retai galima išvysti televizijos projektuose ar madinguose renginiuose. Teatro įkūrėjas ir aktorius Vytautas neslepia, kad to vengiama sąmoningai.

„Nuolatinis viešumas nėra blogis, tačiau yra kita medalio pusė – televizija ir žiniasklaida kuria greito maisto efektą. Atsivalgai – ir net žiūrėti į tą pusę nebenori. O, kad tavęs norėtų – privalai nuolat verstis per galvą, kurti skandalus ir intrigas. Mūsų teatras gyvuoja ir sėkmingai Lietuvoje bei užsienyje koncertuoja jau 16 metų.  Vargu ar dar būtume šiandien kam įdomūs, jei turėtume tikslą neišlįsti iš televizijos ekranų“, - mano Vytautas Balalis.

Vienintelio Lietuvoje „Parodijos teatro“ vienadienės žvaigždės nedomina


dėkoja maestro Stasiui Povilaičiui, dainininkėms Vitalijai Katunskytei, Džordanai Butkutei bei daugumai kitų šalies dainininkų už jų gebėjimą scenoje spindėti ilgai ir ryškiai. Šį mėnesį savo 13-ąjį gimtadienį švenčiantis pirmasis ir vienintelis Lietuvoje „Parodijos teatras“

„Mes esame todėl, kad yra jie. Įdomu tai, kad parodijuodami Lietuvos ir užsienio žvaigždes, aiškiai juntame kaip joms sekasi eiti savo keliu. Nors sakoma, kad blogos reklamos nebūna, skandalai dainininkų šlovei tikrai kenkia. Pavyzdžiui, po to kai Filipas Kirkorovas viešai iškeikė vieną žurnalistę, o vėliau ją dar ir apstumdė, parodijuoti šį atlikėją buvo sudėtinga, nes publika visuose pasirodymuose reaguodavo neigiamai“, - su šypsena prisimena „Parodijos teatro“ įkūrėjas Vytautas Balalis.

Anot jo, jei publika dievina dainininką, dievins ir jo parodiją. Ir atvirkščiai – jei turi priežasčių nekęsti, „kentės“ ir parodijuojantis ją aktorius. Vieno renginio organizatoriai atsisakė Lietuvos atlikėjos parodijos tik dėl to, jog tikroji žvaigždė jiems pasirodė itin arogantiška ir įnoringa.

Piktų priekaištų dėl parodijų iš tikrųjų atlikėjų dar neteko išgirsti. Atvirkščiai – su kai kuriomis „Parodijos teatro“ aktoriai susitinka toje pačioje scenoje, paspaudžia šypsodamiesi vieni kitiems rankas ir taikiai atsisveikina.

„Niekada nesityčiojame iš dainininkų. Parodija – labai subtilus ir atsakomybės reikalaujantis žanras“, - akcentuoja V. Balalis.

Per visus 13 gyvavimo metų, „Parodijos teatre“ gimė apie 30 parodijuojamų Lietuvos ir užsienio žvaigždžių numerių. Kai kurios iš jų savaime užgęso, kaip ir jų originalų sėkmė, kitos – ryškiai šviečia iki šiol.

Laikui nepavaldus išliko Stasys Povilaitis, legendinės grupės „Queen“ lyderis Freddie Mercury, lyg feniksas iš pelenų ir vėl į sceną pakilusi Džordana Butkutė, Maša Rasputina, Monserat Kabalje, Ala Pugačiova ir kt.

„Parodijos teatro“ dėmesio sulaukia tik laiko patikrintos garsios asmenybės. Patirtis rodo, kad investuoti į trumpalaikį vienadienių žvaigždučių mirgėjimą nėra tikslo, nes jas klausytojai pamiršta per rekordiškai trumpą laiką.

Tam, kad parodija žiūrovams teiktų kuo daugiau pozityvių emocijų, reikalingas ne tik išorinis aktorių ir atlikėjų panašumas. Prie parodijos gimimo prisideda visas būrys specialistų.

„Mums labai svarbu, kad sceniniai kostiumai būtų funkcionalūs ir jų pagalba galėtume realizuoti režisūrinius sumanymus. Visa tai įgyvendiname su kaupu, nes kostiumus teatrui kuria dizainerė Aina Zinčiukaitė, kuri puošia ir šokėjų, pasaulio čempionų „Žuvėdros“ komandą. Prie sėkmės prisideda ir teisingos butaforijos. Už tai ačiū sakau dailininkams Jūratei Šatkutei, Jonui Sabaičiui. Už iškalbingas fonogramas – Aivarui Bočarnikovui, o už labai išraiškingus perukus – jų kūrėjai Danutei Sereikienei“, - teatro gimtadienio išvakarėse V. Balalis prisimena visus, kurie prisideda prie „Parodijos teatro“ populiarumo.

Savo koncertinį repertuarą nuolat atnaujina ne tik dainininkai, bet ir juos parodijuojantis teatras. Aktoriai įdėmiai seka tikrųjų žvaigždžių išvaizdą scenoje, domisi jų pasirodymais ir kūryba. Šiame žanre atsilikti nuo laikmečio – nedovanotina klaida.

Gastrolės JAV, Italijoje, Airijoje, Latvijoje, praplėtė „Parodijos teatro“ pasirodymų geografiją, tačiau koncertuoti Lietuvos publikai – visuomet smagiausia. Lietuviai iškart perpranta žaidimo taisykles ir atlikėjų parodijas priima su humoru: prašo autografų, puola fotografuotis ir šokti kartu.

13-ąjį savo gimtadienį gegužės 26 dieną „Parodijos teatras“ ir 5 jo aktoriai sutiks Druskininkuose  tarptautiniame gatvės teatro festivalyje.„Vis dažniau pagalvojame, kad norime turėti pastovią sceną savo veiklai. „Parodijos teatras“ jau subrendo savo pastatui“, - svajonėmis ir planais dalijasi V. Balalis.